Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Inkeri Leivo

(Finland, 1944-2010)
Inkeri Leivo
(Finland, 1944-2010)

Inkeri Leivo, vas, keramik, signerad IL Arabia 85.

Bruna och blåa linjer mot vit fond. Höjd 24 cm, övre diameter 15,5 cm.

Smärre nagg.

Proveniens

Inkeri Leivon egen samling

Utropspris
200 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13