Gallerskål, porslin, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Oval, genombrutna sidor, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap. Höjd 9, längd 24 cm.

Smärre glasyrnagg. Slitage.

Klubbat pris
551
53
61
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
23 jan 21:06
551 SEK
23 jan 21:06
501 SEK
23 jan 20:15
500 SEK
23 jan 17:17
450 SEK
22 jan 22:44
400 SEK
18 jan 1:26
350 SEK
15 jan 9:23
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13