Kandelabrar, ett par, silver, 1900-tal

Trearmade. Bladornerade svängda ljusarmar, stam samt rund fot med rik reliefdekor av blommor, fyra tassfötter med lejonmaskaroner. Stämplade 900. Höjd 41 cm. Total vikt 2020 gram.

Smärre böjda fötter, en står ostadigt.

Klubbat pris
25 000
2 388
2 712
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
3 jan 21:35
25 000 SEK
8
3 jan 21:35
24 000 SEK
3 jan 21:35
23 000 SEK
8
3 jan 21:35
22 000 SEK
3 jan 21:34
21 000 SEK
8
3 jan 21:34
20 000 SEK
3 jan 21:34
19 500 SEK
8
3 jan 21:34
19 000 SEK
3 jan 21:34
18 500 SEK
8
3 jan 21:34
18 000 SEK
3 jan 21:33
17 500 SEK
8
3 jan 21:33
17 000 SEK
3 jan 21:33
16 500 SEK
8
3 jan 21:33
16 000 SEK
3 jan 21:33
15 500 SEK
8
3 jan 21:33
15 000 SEK
3 jan 21:33
14 500 SEK
8
3 jan 21:33
14 000 SEK
3 jan 21:32
13 500 SEK
8
3 jan 21:32
13 000 SEK
3 jan 19:10
12 487 SEK
2 jan 20:16
11 987 SEK
2 jan 16:57
10 500 SEK
2 jan 16:31
10 000 SEK
31 dec 2025 19:38
8 000 SEK
30 dec 2025 17:40
5 000 SEK
29 dec 2025 21:18
300 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13