Johan Henrik Lampa, saltkar, ett par, silver, Stockholm 1810.
Invändigt spår av förgyllning. Ovala med uppsvängda hänklar med randdekor, kvadratisk fot med genombruten dekor av galler, på fyra kulfötter. Höjd ca 8 cm. Vikt tillsammans 126 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.