I samlarens värld – del ett

Denna samling innehåller föremål som talat till vår samlare, det är föremål av olika karaktär och värde. Samlaren har fyllt sitt hem med föremål som då de införskaffades hade en mening och stämde in i ett kontext som kanske vi inte ser men som var tydligt för vår samlare. Nu är det tid att dessa föremål får tala till en ny samlare och förgylla dennes samling. Vi önskar er välkomna att botanisera bland denna mängd av roliga, udda och spännande föremål.

7 föremål
Vikskärm Japan 1900-tal.
Vikskärm Japan 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Piedestal Kina 1900-tal.
Piedestal Kina 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skål Kina 1900-tal porslin.
Skål Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
910 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tallrikar 4 st Kina 1700-tal porslin.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Vaser 3 st Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tekannor 2 st kina 18/1900-tal porslin.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvvaser 2 st Kina 1900-tal porslin.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
3 000 SEK