I samlarens värld – del ett

Denna samling innehåller föremål som talat till vår samlare, det är föremål av olika karaktär och värde. Samlaren har fyllt sitt hem med föremål som då de införskaffades hade en mening och stämde in i ett kontext som kanske vi inte ser men som var tydligt för vår samlare. Nu är det tid att dessa föremål får tala till en ny samlare och förgylla dennes samling. Vi önskar er välkomna att botanisera bland denna mängd av roliga, udda och spännande föremål.

10 föremål
Sängbord ett par 1950-tal.
3d
Sängbord ett par 1950-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Spegel med konsolbord omkring 1900.
3d 1 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Satsbord 3 dlr 1950-tal.
3d 2 tim
Satsbord 3 dlr 1950-tal.
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
TV-bänk/Sidobord 1900-talets senare del.
3d
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Konsolbord 1900-talets första hälft.
3d
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestal 1900-talets mitt.
2d 23 tim
Piedestal 1900-talets mitt.
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Piedestal Kina 1900-tal.
3d
Piedestal Kina 1900-tal.
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK