Vintage Watches

VINTAGE WATCHES
Välkommen till en klockauktion där vi presenterar ett urval av eftertraktade fickur och armbandsur. Vintageklockor har aldrig tidigare haft en större efterfrågan och så sent som i oktober slog Bukowskis världsrekord för en Omega Speedmaster från 1958 med ett slutpris över 2.2 miljoner. Temaauktionen består av objekt från 1900-talets början till mitten av 70-talet och inkluderar bland annat en ovanlig Rolex Submariner från 1966 och en fantastisk Omega Speedmaster från tidigt 60-tal.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

157. Maria Miesenberger, "Utan titel (Heimat)", 1993.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
Fair warning
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Fair warning
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK