1008174

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Lotusblommor och spaljéer. Modellnummer 1046. Höjd 18,5 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Obetydligt ytslitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 100
    107 EUR
    122 USD

    Budhistorik (4 bud)
    210 feb 2018 15:331100SEK
    310 feb 2018 11:111000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    23 feb 2018 11:04500SEK