1059668

OTTO SCHULTZ, ett par fåtöljer, Jio-möbler Jönköping, omkring 1900-talets mitt.

Stoppad sits med lös sittplymå och svängd djuphäftad rygg, klädda i rutig textil med blommor. Benställning av betsad björk. Dekor med pärlspik. Höjd ca 70 och sitthöjd ca 44 cm.

Konditionsrapport

Senare klädsel. Smärre slitage. Fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Graflund

    Johanna Graflund

    johanna.graflund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 25 000 SEK

    Slutpris

    33 000
    3 157 EUR
    3 576 USD

    Budhistorik (20 bud)
    1020 jun 2018 11:4133000SEK
    7A20 jun 2018 11:4032000SEK
    920 jun 2018 11:4031000SEK
    Acceptpris på 18 000 SEK uppnåddes