1057813

CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.

Lackerad ask och askfanér, med flätad sjögrässits. Total höjd 74 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage, skrapmärken. Fanérskador.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Granfeldt

    Maria Granfeldt
    Chef inlämning Malmö

    maria.granfeldt@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    7 300
    709 EUR
    804 USD

    Budhistorik (20 bud)
    413 jun 19:517300SEK
    1A13 jun 19:507100SEK
    413 jun 19:507000SEK