Charlotte Perriand

(Frankrike, 1903-1999)
Charlotte Perriand
(Frankrike, 1903-1999)

CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.

Lackerad ask och askfanér, med flätad sjögrässits. Total höjd 74 cm.

Bruksslitage, skrapmärken. Fanérskador.

Klubbat pris
7 300
693
793
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
13 jun 2018 19:51
7 300 SEK
13 jun 2018 19:50
7 100 SEK
13 jun 2018 19:50
7 000 SEK
13 jun 2018 19:50
6 700 SEK
13 jun 2018 19:50
6 500 SEK
13 jun 2018 19:41
6 200 SEK
13 jun 2018 19:26
6 000 SEK
13 jun 2018 19:24
5 700 SEK
13 jun 2018 19:24
5 500 SEK
13 jun 2018 19:23
5 200 SEK
13 jun 2018 19:23
5 000 SEK
13 jun 2018 19:22
4 700 SEK
13 jun 2018 19:22
4 500 SEK
13 jun 2018 19:21
4 200 SEK
13 jun 2018 19:21
4 000 SEK
13 jun 2018 16:00
3 000 SEK
12 jun 2018 23:34
2 800 SEK
12 jun 2018 19:46
2 400 SEK
5 jun 2018 22:29
2 200 SEK
5 jun 2018 18:13
2 000 SEK