Adja Yunkers – avantagardist och abstrakt expressionist

20 föremål
ADJA YUNKERS, akryl/collage, signerad och daterad 1969 a tergo.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ADJA YUNKERS, gouache, signerad och daterad -62.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ADJA YUNKERS, akryl på duk, signerad och daterad 1968 a tergo.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
ADJA YUNKERS, gouache, signerad och daterad 1958.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ADJA YUNKERS, collage, signerad och daterad -72.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ADJA YUNKERS, collage/akryl, signerad och daterad 69.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ADJA YUNKERS, collage/akryl, signerad och daterad -70.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ADJA YUNKERS, collage/akryl, signerat och daterad 69.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ADJA YUNKERS, gouache, signerad och daterad 1959.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ADJA YUNKERS, akryl och collage, signerad och daterad 1969.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ADJA YUNKERS, collage, signerad och daterad -71.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK