Dekorativa antikviteter

En rumslig atmosfär handlar om så mycket mer än möbler, ljussättning och färg. För att få till ett trivsamt hem behövs dekorativa inslag. Våga kombinera olika stilar – de mest inspirerande miljöerna är de som återspeglar ett liv. Upptäck en temaauktion med dekorativa inrednings-och bruksföremål med unik karaktär från 1700-talet och framåt.

328 föremål
KULOR, 4 st, järn, 1800-tal.
KULOR, 4 st, järn, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE,  brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.

Utropspris
1 500 SEK
RYSSJA, glas, 1800-tal.
RYSSJA, glas, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
VÅG, smide, 1700-tal.
VÅG, smide, 1700-tal.

Utropspris
1 500 SEK
RELIEF, brons, 1800-tal.
RELIEF, brons, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
PIPOR, 2 st, 1800-tal.
PIPOR, 2 st, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
VÅG, smide, 1800-tal.
VÅG, smide, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
GJUTFORM, brons, 1800-tal.
GJUTFORM, brons, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, sent 1800-tal.
BORDSUR, sent 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, plåt, 1700-tal.
LJUSSTAKE, plåt, 1700-tal.

Utropspris
1 500 SEK
NYCKLAR, 15 st, smide, 1700-tal.

Utropspris
1 500 SEK