1281921
Ljusstakar, två stycken, 1700-tal.

Två stycken ljusstakar av försilvrad mässing. Höjd ca 13,5 cm vardera.

Slitage, något sneda. Försilvringen troligen senare.

Utropspris
2 500 SEK