Paavo Tynell – the man who illuminated Finland

28 föremål
Paavo Tynell, taklampa, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
560 EUR
Utropspris
800 EUR
Paavo Tynell, skål, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
600 EUR
Paavo Tynell, vägglampa Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Paavo Tynell, kandelaber, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
800 EUR
Paavo Tynell,  ljusstakar, ett par, Taito/Idman 1938.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
250 EUR
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
250 EUR