Omega, armbandsur, 15 mm.
14K guld, syntetisk spinell, plexiglas, manuell.
Urverkets serienr 14597577
Kaliber Omega 244.
Urverket märk Omega Catch co Swiss.
Inre omkrets 20 cm.
Total vikt 32 g.
Armbandets märkt Auran kultaseppä, Åbo 1956.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Gravyr. Obetydligt ytslitage. Smärre repor.
Omega har skapat flera av klockvärldens mest ikoniska modeller.