1355655

Vera Nilsson

(Sverige, 1888-1979)
Vera nilsson, akvarell, signerad vera nilsson.

Vera Nilsson, akvarell, signerad Vera Nilsson.

Parklandskap, sannolikt Fredriksbergs have, Danmark. Troligen utförd 1916-17. I. 27 x 35 cm.

Ej examinerad ur ram.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
5 000 SEK
Rekommendationer