Roland Svensson, 3 litografier, signerade och två numrerade.

"Vårnatt". Numrerad 155/260. I. 30 x 44,5 cm.
"Utskärshamn". I. 28 x 34,5 cm.
"Vinterhav Torö". I. 36 x 50 cm.

Ej examinerad ur ram.

Roland Svensson, "Bilder och Minnen", Bonniers bokförlag, 1964, Stockholm, sid. 84.

Klubbat pris
4 400
390
412
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
6 aug 2022 19:36
4 400 SEK
6 aug 2022 18:31
4 200 SEK
6 aug 2022 17:51
4 000 SEK
6 aug 2022 17:31
3 800 SEK
6 aug 2022 16:33
3 600 SEK
6 aug 2022 15:58
3 400 SEK
6 aug 2022 15:58
3 400 SEK
6 aug 2022 13:20
3 200 SEK
6 aug 2022 11:00
3 000 SEK
6 aug 2022 10:50
2 800 SEK
6 aug 2022 10:50
2 600 SEK
6 aug 2022 10:50
2 600 SEK
6 aug 2022 10:03
2 400 SEK
6 aug 2022 10:00
2 200 SEK
5 aug 2022 23:32
2 000 SEK
5 aug 2022 23:32
2 000 SEK
5 aug 2022 23:32
1 900 SEK
5 aug 2022 23:32
1 800 SEK
5 aug 2022 20:19
1 700 SEK
5 aug 2022 20:16
1 600 SEK
5 aug 2022 20:16
1 500 SEK
5 aug 2022 20:16
1 500 SEK
5 aug 2022 20:15
1 400 SEK
5 aug 2022 20:15
1 300 SEK
5 aug 2022 18:44
1 200 SEK
5 aug 2022 18:35
1 100 SEK
5 aug 2022 18:34
1 000 SEK
5 aug 2022 18:34
1 000 SEK
5 aug 2022 18:34
950 SEK
5 aug 2022 18:34
900 SEK
4 aug 2022 23:01
850 SEK
4 aug 2022 23:00
800 SEK
4 aug 2022 23:00
800 SEK
4 aug 2022 22:56
550 SEK
4 aug 2022 22:56
500 SEK
4 aug 2022 21:02
300 SEK
Mollie Engström
Mollie Engström
Assisterande specialist konst
+46 (0)70 748 22 63