Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Inred sommarhuset

39 föremål
PG Thelander, färgetsning, 1975, signerad 47/100.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Henri Matisse, litografi. Bär numrering 197/250.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Mona Huss Walin, färglitografi, signerad provtryck.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad med dedikation.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Franco Costa, färgserigrafi, signerad AP 19/30.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad 1942.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Beverloo Corneille, färglitografi, 1998, signerad EA.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, 1977, signerad 229/250.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad -37.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK