Vägglampor, ett par, modell 4322, Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt/andra hälft.

Mässing och klarglas. Glaskupa med mönster av bubblor. För en ljuspunkt vardera. Märkta NK 4322. Höjd ca 48 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Nagg. En kupa saknas.

Klubbat pris
300
26
27
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
6 jul 2022 1:17
300 SEK