Anne Nilsson

(Sverige, Född 1953)
Anne Nilsson
(Sverige, Född 1953)

Anne Nilsson, ljusstakar, 4 st, glas, "Celeste", Orrefors.

Skaft i blått respektive svart glas, ljushållare och fot i klarglas. Märkta Orrefors. Höjd 29,5 - 41 cm.

Ställvis ytslitage i form av repor under fot. Stearinrester.

Formgivare

Klubbat pris
1 700
150
157
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
18 jul 2022 20:39
1 700 SEK
13 jul 2022 14:50
1 600 SEK
12 jul 2022 20:58
1 500 SEK
12 jul 2022 16:31
1 400 SEK
12 jul 2022 11:44
1 300 SEK
11 jul 2022 20:52
1 200 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38