Internationella Vårauktionen F159

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
20IRAN.392x289 cm.
26PALATSMATTA.396x295 cm.
27SHIRAZ.235x310 cm.
106LUDVIG RICHARDE (SVERIGE), olja på duk, sign. och dat. 1890.Fel årtal på katalogen.
116Edvard Munch, PORTRÄTT AV HANS JAEGER.Hans Jaeger.
241Hugo Backmansson, "PROMENAD I HÖSTLANDSKAP".Fel bild i katalogen.
336Leonid Ivanovitch Solomatkin, "GLATT LIV UTANFÖR KROGEN".Fel årtal på katalogen.
389URNOR, ETT PAR.Urnorna är ostämplade, och säljs som möjligen tillverkade av Kejserliga Porslinsmanufakturen i S:t Petersburg.
426CIGARRETUI.
512ETT PAR LJUSSTAKAR.
684ARMBAND MED DIAMANTER.Liten skada i mittersta diamanten.

Utdragna föremål

Nr.
85
95
115
136
141
175
243
303
354
381
407
460
491
497
525
526
559
576
584
587
588
589
599
620
630
632
633
648
649
660
668
674
677
687
702
722
723
726

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.