Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
122
257395

TESKEDAR 6 ST.

Utropspris
120 - 150 EUR
1 230 - 1 540 SEK
139 - 174 USD
Klubbat pris
150 EUR
TESKEDAR 6 ST.

84 silver. Otydligt stämplade, sannolikt BK, Kostroma 1907-17. Graverad dekor med blomstermotiv. Även graverade initialer JJ samt årtalet 1918 på baksidan. Delvis förgyllda. Längd 14 cm, totalvikt 96 g.