79
352865

Greta Lisa Jäderholm-Snellman

(Finland, 1894-1973)
Utropspris
300 - 400 EUR
3 400 - 4 530 SEK
313 - 417 USD
Klubbat pris

Greta Lisa Jäderholm-Snellman
(Finland, 1894-1973)

BORDSLAMPA. Design Greta Lisa Jäderholm-Snellman. Iittala 1900-talets mitt.

Matt opalglas, mässing. Höjd 40 cm.

Lätt slitage.