103
371372
Elin Danielson-Gambogi
(Finland, 1861-1919)
Elin danielson-gambogi, "seglats".

"SEGLATS".

Sign. Olja på duk 51x75 cm.

Utropspris:

26 000 - 30 000 EUR

Klubbat pris:
31 000 EUR

Tavastehus konstmuseum 1995; Åbo Konstmuseum 1995; John Nurminen säätiö "Taide ja Meri" 2000.