294
357966

Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
68 500 - 91 300 SEK
6 240 - 8 320 USD
Klubbat pris
5 600 EUR
Ilja Jefimovitj Repin
(Ryssland, 1844-1930)

PORTRÄTT AV BORIS ALEXANDROVICH LAZAREVSKY.

Sign. 1915. Olja på duk, uppfodrad på skiva 22,5x18 cm.

Boris Lazarevsky (1871-1936) - a writer who visited Ilja Repin in Penaty in 1915.