| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 513 | "CAP", Robert Kardash, "CAP ONE". | Återrop |
| 514 | Pjotr Belenok, "MELLAN ORDNING OCH KAOS". | Återrop |
| 515 | Arman (Armand Pierre Fernandez), KAMERA. | Återrop |
| 516 | Arman (Armand Pierre Fernandez), VIOLIN. | Återrop |
| 517 | Salvador Dalí, VENUS LA GIRAFFE. | 2 000 EUR |
| 518 | Nicolas Schöffer, "LUX 13". | 7 200 EUR |
| 519 | KEITH HARING, serigrafi, signerad, numrerad 68/90-XVIII, och daterad -90. | Återrop |
| 520 | Robert Rauschenberg, PEOPLE HAVE ENOUGH TROUBLE WITHOUT BEING INTIMIDATED BY AN ARTICHOKE". | 1 900 EUR |
| 521 | Joan Miró Efter, "SUR QUATRE MURS". | 4 000 EUR |
| 522 | Joan Miró, "L'ÉLOGE DE LA MAIN". | 2 400 EUR |
| 523 | Antoni Tàpies, ALBUM ST. GALLEN, GRIS ET NOIR. | 820 EUR |
| 524 | SMS: SAMLING AV ORGINAL MULTIPLAR.Olika tekniker, olika storlekar, edition 2000 st. | Återrop |
| 525 | Antoni Tàpies, KOMPOSITION. | 850 EUR |
| 526 | John Ndevasia Muafangejo, "MUAFANGEJO KRAAL (1980)". | 400 EUR |
| 527 | Teng Chuah Thean, MÖDRARNA OCH BARNET. | 11 500 EUR |
| 528 | Wladislaw Popielarczyk, "MADONNA BOLESNA". | 700 EUR |
| 529 | Viatcheslav Kalinine, KUBISTISKA PORTRÄTT. | 2 500 EUR |