23
316814

Eemu Myntti

(Finland, 1890-1943)
Utropspris
2 800 - 3 300 EUR
31 700 - 37 400 SEK
2 920 - 3 440 USD
Klubbat pris

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492
Eemu Myntti
(Finland, 1890-1943)

EEMU MYNTTI, olja på duk, signerad och daterad -20.

Blomsterstilleben. 45 x 55,5 cm.

Ytsmuts, färgbortfall, sedvanligt slitage.