Madeleine Pyk – en samling F769
310
423541

BYRÅ.

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
42 100 - 63 200 SEK
4 590 - 6 890 USD
Klubbat pris
3 000 EUR
BYRÅ.

Mahognyfanerad med bronsbeslag, tre lådor med mässingslister. Röd kalkstensskiva med reparationer. Gustaviansk, 1700-talets slut. Längd 116 cm, djup 56 cm, höjd 84 cm.