91
468790

Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Utropspris
800 - 1 000 EUR
9 060 - 11 300 SEK
835 - 1 040 USD
Klubbat pris

Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

KONSTGLAS, 7 st, Bärnsten-serien. Sign. Nanny Still, Riihimäen Lasi Oy.

Gulbrunt, sandblästrat och oxiderat glas. Vasens höjd 16 cm.

Normalt slitage.

Formgivare