160
479630

Lavr Kuzmich Plakhov

(Ryssland, 1810-1881)
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
113 000 - 136 000 SEK
10 400 - 12 500 USD
Klubbat pris
18 000 EUR
Lavr Kuzmich Plakhov
(Ryssland, 1810-1881)

I SMEDJAN.

Sign. Olja på duk 74x88 cm.

Proveniens

Bröllopsgåva i Vyborg på 1850-talet, därefter i arv inom familjen.

We would like to thank Nikolay Krylov for the information concerning this painting.