161
456785

Petr Petrovich Sokolov

(Ryssland, 1821-1899)
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
113 000 - 170 000 SEK
10 400 - 15 600 USD
Klubbat pris
22 000 EUR
Petr Petrovich Sokolov
(Ryssland, 1821-1899)

TRÄNING AV HUNDAR.

Sign. 1885. Olja på duk 45x54,5 cm.

En variant av målningen publicerades i: Novoe Vremya 15.1. 1900, sid.10
och i: Niva. 1903, № 41, sid. 809