| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 413 | Rafael Wardi, "TRÄHÄST". | Återrop |
| 414 | Rafael Wardi, "STILLEBEN". | 5 900 EUR |
| 415 | Reidar Särestöniemi, LIGGANDE MAN. | 650 EUR |
| 416 | Veikko Hirvimäki, PÅ VÄG. | 1 100 EUR |
| 417 | NANDOR MIKOLA, akvarell, signerad och daterad 1990. | Återrop |
| 418 | Nandor Mikola, GREN. | 850 EUR |
| 419 | Nandor Mikola, STILLEBEN. | 470 EUR |
| 420 | Kuutti Lavonen, "REGINA CELI". | 1 400 EUR |
| 421 | Kuutti Lavonen, HÖR ÄNGEL. | 5 400 EUR |
| 422 | Juha Soisalo, "IN HONOUR OF FAMILY I". | Återrop |
| 423 | Kristian Krokfors, GRÅ ANDALUSIEN. | 3 600 EUR |
| 424 | REIDAR SÄRESTÖNIEMI, DIS I LAPPLAND. | Återrop |
| 425 | Aarno Salosmaa, "KOMPOSITION". | 800 EUR |
| 426 | Sam Vanni, KOMPOSITION. | 1 300 EUR |
| 427 | Max Salmi, "HARLEKINEN". | 1 000 EUR |
| 428 | Max Salmi, "DEN UNGA JONGLÖREN". | 1 200 EUR |
| 429 | Mauri Favén, "SJÖLANDSKAP". | 1 830 EUR |
| 430 | Reino Hietanen, KOMPOSITION. | Återrop |
| 431 | Heikki Aspinen, "SJÄLVSTÄNDIGHETENS TID". | Återrop |
| 432 | Kari Juva, "MOLNFLICKAN". | Återrop |
| 433 | Risto Salonen, FRÅN FINLANDIA SERIEN. | Återrop |
| 434 | Kimmo Pyykkö, "FARLED". | 6 000 EUR |
| 435 | Kimmo Kaivanto, "SKRIVET I VATTNET". | Återrop |
| 436 | Eero Hiironen, "FLOCKEN". | 4 800 EUR |
| 437 | Eero Hiironen, "FIGUR". | Återrop |
| 438 | Åke Mattas, STAM. | 3 000 EUR |
| 439 | Elvi Maarni, PIANISTEN. | 2 100 EUR |
| 440 | Elvi Maarni, BÅGSKYTTAR. | 4 000 EUR |
| 441 | Unto Pusa, "GASFABRIKENS LASTBIL". | 600 EUR |
| 442 | Taisto Ahtola, "VIRRAN SILTA I LUOPIOINEN, PUUTIKKALA". | 820 EUR |
| 443 | Juha Soisalo, SIDENVÄGEN. | 910 EUR |
| 444 | KRISTIAN KROKFORS, blandteknik på papper, signerad och daterad -82. | Återrop |
| 445 | Kauko Lehtinen, ENSTÖRINGEN. | Återrop |
| 446 | Kimmo Kaivanto, PÅ STRANDEN. | Återrop |
| 447 | KRISTIAN KROKFORS, olja på duk, signerad och daterad -95. | Återrop |
| 448 | Matti Kujasalo, "BALANSERAT FÄLT". | 1 500 EUR |
| 449 | Kristian Krokfors, "PERFEKT DAG". | 2 100 EUR |
| 450 | ERIK ENROTH, olja på skiva, signerad och daterad -75. | Återrop |
| 451 | Matti Kujasalo, "BLÅ KVADRAT PÅ RÖTT". | 5 100 EUR |
| 452 | MAUNO HARTMAN, graverad skiva, a tergo signerad och daterad 1985. | Återrop |
| 453 | Kimmo Kaivanto, "UTBROTT". | 6 000 EUR |
| 454 | Kristian Krokfors, "FÖRORT/URBANT LANDSKAP II". | 1 700 EUR |
| 456 | AARNO SALOSMAA, olja på duk, signerad och daterad -83. | Återrop |
| 457 | Matti Kujasalo, KOMPOSITION. | 8 000 EUR |
| 458 | KALEVI PYYKÖNEN, olja på duk, signerad och daterad -88. | Återrop |
| 459 | MAX SALMI, olja på skiva, signerad och daterad -74. | Återrop |
| 460 | KRISTIAN KROKFORS, blandteknik på papper, signerad och daterad -82. | Återrop |
| 461 | ELGA SESEMANN, gouache på papper, signerad. | Återrop |
| 462 | Ahti Lavonen, KOMPOSITION. | 2 000 EUR |
| 463 | MAUNO MARKKULA, olja på duk, signerad. | Återrop |
| 464 | JUHANI LINNOVAARA, akvarell, signerad och daterad -60. | Återrop |
| 465 | Anita Snellman, NÄTEN LAPPAS. | 2 200 EUR |
| 466 | Anita Snellman, STILLEBEN MED FLASKOR. | Återrop |
| 467 | Marjukka Paunila, STADSVY. | 500 EUR |
| 468 | Anita Snellman, TUPP. | 1 500 EUR |
| 469 | Anita Snellman, "NAKEN II". | 1 900 EUR |
| 470 | Max Salmi, "NAKENSTUDIE". | 700 EUR |
| 471 | Otto Mäkilä, SJÄLVPORTRÄTT. | 4 200 EUR |
| 472 | OTTO MÄKILÄ, olja på duk, signerad. | Återrop |
| 473 | OTTO MÄKILÄ, olja på duk, signerad och daterad -26. | Återrop |
| 474 | Tapani Raittila, UNG FLICKA. | 1 100 EUR |
| 475 | Reidar Särestöniemi, MODELL. | 2 500 EUR |
| 476 | Björn Nyman, "RÖKELSE". | Återrop |
| 477 | Elvi Maarni, HÄSTAR PÅ ÄNGEN. | 1 700 EUR |
| 478 | HELGE DAHLMAN, olja på skiva, signerad och daterad -77. | Återrop |
| 479 | Helge Dahlman, DAM VID FÖNSTRET. | 1 600 EUR |
| 480 | Unto Koistinen, DAM I SIDOPROFIL. | Återrop |
| 481 | Elvi Maarni, "HÄSTAR I HAGEN". | 1 100 EUR |
| 482 | Helge Dahlman, ORTODOXA KAPELLET, HELSINGFORS. | 600 EUR |
| 483 | Ahti Lavonen, KOMPOSITION. | 100 EUR |
| 484 | HELGE DAHLMAN, olja på skiva, signerad och daterad -77. | Återrop |
| 485 | Salvador Dalí, "LES SONGES DROLANTIQUES DE PANTAGRUEL". | 500 EUR |
| 486 | Salvador Dalí, "LES SONGES DROLANTIQUES DE PANTAGRUEL". | 500 EUR |
| 487 | Bernard Buffet, GRÖN FJÄRIL. | 700 EUR |
| 488 | Robert Rauschenberg, "2K". | 750 EUR |
| 489 | VICTOR VASARELY, magnettavla, plast, metall, signerad och numrerad 777/3000. | Återrop |
| 491 | Björn Wessman, "YGGDRASIL". | 2 500 EUR |
| 492 | Inal Savchenko, "BLÅTT MED PEPPAR". | 1 800 EUR |
| 493 | Gleb Bogomolov, "ÄKTENSKAP". | 2 100 EUR |
| 494 | Gleb Bogomolov, "MÅLET". | 1 500 EUR |
| 495 | Gleb Bogomolov, "SKYTT". | 1 500 EUR |
| 496 | Antoni Tàpies, "LE GRAND TABLE". | 2 900 EUR |
| 497 | Evgeny Mikhnov-Voitenko, KOMPOSITION MED BLÅTT. | Återrop |
| 498 | Evgeny Mikhnov-Voitenko, KOMPOSITION. | 1 600 EUR |
| 499 | Anna Tuori, "REGN I BELLA COOLA". | 8 000 EUR |
| 500 | TUULI-ANNA VIITANEN, olja och tempera på skiva, a tergo signerad och daterad 2001. | Återrop |
| 501 | Henry Wuorila-Stenberg, "MÅLNING". | 4 000 EUR |
| 502 | Ilari Hautamäki, "CADILLAC DADDY (FOR CY TWOMBLY)". | 1 600 EUR |
| 503 | Oliver Whitehead, "RED WRECK". | Återrop |
| 504 | SUSANNE GOTTBERG, "GRÅ ABSTRAKT". | Återrop |
| 505 | Erno Enkenberg, "DRÖMMAREN". | 1 100 EUR |
| 506 | Jarmo Mäkilä, "I MÅNSKEN". | 2 000 EUR |
| 507 | KAISA SOINI, olja, vax och pigment på duk, a tergo sign. -04. | Återrop |
| 508 | Tarja Unkari, "AFTONRODNAD". | 830 EUR |
| 509 | Raili Tang, UTAN TITEL. | 4 000 EUR |
| 510 | Katja Tukiainen, "ALICE II". | 1 300 EUR |
| 511 | Susanne Gottberg, "FÖNSTREN ÖPPNAS UTÅT". | 1 600 EUR |
| 512 | Anne Tompuri, "REGNET". | 3 800 EUR |
| 513 | Toni R. Toivonen, "WHAT REMAINS / WE WERE LOVERS THEN". | 4 600 EUR |
| 514 | HENRY WUORILA-STENBERG, akryl på duk, a tergo signerad och daterad -81. | Återrop |