Modern + Contemporary F170

Slutpriser

Nr.FöremålKlubbat pris
505Erno Enkenberg, "DRÖMMAREN".1 100 EUR
506Jarmo Mäkilä, "I MÅNSKEN".2 000 EUR
507KAISA SOINI, olja, vax och pigment på duk, a tergo sign. -04.Återrop
508Tarja Unkari, "AFTONRODNAD".830 EUR
509Raili Tang, UTAN TITEL.4 000 EUR
510Katja Tukiainen, "ALICE II".1 300 EUR
511Susanne Gottberg, "FÖNSTREN ÖPPNAS UTÅT".1 600 EUR
512Anne Tompuri, "REGNET".3 800 EUR
513Toni R. Toivonen, "WHAT REMAINS / WE WERE LOVERS THEN".4 600 EUR
514HENRY WUORILA-STENBERG, akryl på duk, a tergo signerad och daterad -81.Återrop
515TERO LAAKSONEN, "ÖVER STRÖMMEN".Återrop
516Sari Tenni, "ILLUSIONS LAND".1 200 EUR
517Veronica Österman, "FRÅN HAVET".Återrop
518Maiju Salmenkivi, "LJUSBÄRAREN".1 600 EUR
519TERO LAAKSONEN, "TIE VUORILLE".Återrop
520Sami Lukkarinen, "MARIZI".Återrop
521Juha Hälikkä, "JACK".3 000 EUR
522Marianna Uutinen, UTAN TITEL.1 500 EUR
523Marianna Uutinen, "MARVELLOUS TO RELATE".1 600 EUR
524Maiju Salmenkivi, "ÄNGSLAN".500 EUR
525Maiju Salmenkivi, UTAN TITEL.3 000 EUR
526Sampsa Sarparanta, "CARETAKERS".1 500 EUR
527ESA BLICK, akryl och sand på styrox, a tergo signerad.Återrop
528Kimi Pakarinen, "MÅLNING".Återrop
529Leonard Ackley, "HUND II".1 500 EUR
530Tommi Toija, "INTE IDAG".900 EUR
531Mari Sunna, "SMILING".3 200 EUR
532Mari Sunna, "DOCKA".Återrop
533Elina Merenmies, "DARKNESS".1 800 EUR
534Panu Ruotsalo, "FRÅN SERIEN UTAN TITEL 2".900 EUR
535Panu Ruotsalo, "FRÅN SERIEN UTAN TITEL 1".900 EUR
536Tommi Toija, "RÖDA MUNNEN".465 EUR
537SOFIA WILKMAN, olja på skiva, signerad och daterad -89.Återrop
538Katja Tukiainen, "KISSEKATT DRICKER MJÖLK, 1".Återrop
539Sami Lukkarinen, "s4Ra".Återrop
540Marianna Uutinen, UTAN TITEL.4 000 EUR
541Matti Happonen, "VANDRAREN".1 000 EUR
542AARON HEINO, marmor, signerad.Återrop
543Sofia Wilkman, "STILLEBEN I".2 200 EUR
544Sampsa Sarparanta, "KOAFFÄRER".4 000 EUR
545ANNE TOMPURI, gouache och pigment på duk, a tergo signerad och daterad 2010.Återrop
546ANNE TOMPURI, akryl och gouache på duk, a tergo signerad och daterad 2010.Återrop
547Robert Lucander, ALKOHOL HÖR TILL.Återrop
548Heli Huotala, "DEEP IN THE JUNGLE".1 500 EUR
549Heli Huotala, "GREEN VIEW".Återrop
551Kirsti Muinonen, "ANIARA".900 EUR
552Sari Tenni, TRIPTYK.1 500 EUR
553Teemu Saukkonen, "MISSUPPFATTNING".1 700 EUR
554CRIS AF ENEHIELM, akryl på papper, signerad och daterad -89.Återrop
555Juhani Tarna, "EXISTENS".1 500 EUR
556Ilkka Väätti, "TRAPPSTEG I".1 800 EUR
557RISTO SUOMI, olja på duk, a tergo sign. 1998.Återrop
558Jan Kenneth Weckman, UTAN TITEL.Återrop
559Mari Rantanen, "ABSTRAKT".Återrop
560Kari Riipinen, "WHO'S THAT GIRL?".1 300 EUR
561KARI RIIPINEN, "SUMMER DREAMS, SUMMER PALACE" (24.4.-89).Återrop
562KARI RIIPINEN, polaroid collage, signerad och daterad -86.Återrop
563Jyrki Parantainen, SUNDAY.1 500 EUR
564Noora Geagea, "POLE POSITION".Återrop
565Christoffer Relander, "MYSTIC ENCLOSURE".650 EUR
566Christoffer Relander, "VINTERGRÖNSKA".Återrop
567CHRISTOFFER RELANDER, fotografi, signerad, numrerad 1/6 + 2 AP, och daterad 2014.Återrop
568Raoul Grünstein, "BOXAREN".1 200 EUR
569RAOUL GRÜNSTEIN, silvergelatin fotografi, a tergo signerad, numrerad 2/10 och daterad 2014.Återrop
570TANELI ESKOLA, pigmentavdrag, signerad och daterad 1999.Återrop
571Taneli Eskola, "TERIJOKI PILAR".500 EUR