1119456

BYRÅ, av Friedrich Kruus (mästare i Stockholm 1746-1765). Rokoko.

Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
28 300 - 34 000 SEK
2 610 - 3 130 USD
Klubbat pris

Fanerad med olika träslag. Röd stenskiva. Förgyllda bronsbeslag. Signerad. Bredd 116 cm, djup 62 cm, höjd 82 cm.

Ställvis smärre skador. Senare stenskiva.