Madeleine Pyk – en samling F769
1097172

BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
21 100 - 31 600 SEK
2 300 - 3 450 USD
Klubbat pris
1 900 EUR
BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

Fanerad, med alm, masurbjörk, ek och frukträd. Tre lådor, bronsbeslag. Bredd 105,5 cm, djup ca 55 cm, höjd ca 80 cm.

Fanerskador. Torrsprickor.