86
1117330

CIGARRETTETUI, silver (88) och emalj, Ovchinnikov, Moskva 1887, Ryssland.

Utropspris
800 - 1 000 EUR
9 020 - 11 300 SEK
835 - 1 040 USD
Klubbat pris
1 100 EUR

Polykrom cloisonné-emaljdekor. Invändigt förgylld. Längd 10,5 cm. Vikt cirka 152 g.

Åldersrelaterat slitage. Smärre emaljskador.