Antiques Selected F211

Temaauktionen ”Antiques Selected” innehåller utvalda föremål och konstobjekt från flera sekler, från 1600-tal till tidigt 1900-tal. Här finns möbler i barock, rokoko och gustaviansk stil, utsökt konsthantverk så som förgyllda bronser, vackra silverföremål och porslin till speglar och mattor. Konsten består av finstämt klassiskt landskapsmåleri, äldre porträtt, stilleben och skulpturer.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art + Design 640

206. Pablo Picasso, kanna, "Femme", Madoura, Vallauris, Frankrike, efter 1955, variant av A.R.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
65 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK