Jim Dine, etsning med kolorering, 1974-76, signerad 10/30.
"Piranesi's 24 Colored Marks". 1974-76. Ed by Petersburg Press, New York. Sheet size 99 x 70 cm.
Ej examinerad ur ram, smärre fläckar.
Galleri Östermalm, Stockholm.
Krens/Williams College 211.