Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Portfolio "10 Photographs by Louis Stettner", 1949
Signerad Louis Stettner och med dedikation daterad Paris September 10th 1952 på försättsbladet. Numrerad 199/250. Text av Brassai. Utgiven av Two Cities Publications och tryckt av André Delcher, Paris. Tio duotone prints, bildyta cirka 19 x 24 cm. Bladstorlek 32,5 x 39 cm. Portfolio 36 x 43 cm.
Direkt från fotografen till nuvarande ägares släktingar.