Johan Furåker, signerad och daterad -14. Objekt, blandteknik, och pannå på hylla i trä.
"A Poet in Need of an Empire I". 85 x 23,5 x 36 cm.
Galleri Ping-Pong, Malmö.
Galleri Ping-Pong, Malmö, "Johan Furåker, A Poet In Need Of An Empire”, 22 februari - 22 mars 2014.