Petter Davidsson, bägare, silver, Norrköping 1776.

Invändig förgyllning, konande, stansad lambrekäng, graverade initialer, vågbandsdekor, räfflad fot. Höjd 10 cm. Vikt 89 gram.

Smärre slitage, smärre bucklor.

Utropspris
4 000 SEK