Utagawa Toyokuni II / Toyoshige, färgträsnitt, japan 1800-talets första hälft

Sittande skådespelare. Vertikal ôban, tate-e: 35 x 25 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar. Smärre hål. Smärre veck. Trimmade marginaler. Ej examinerad ur ram.

Klubbat pris
300
27
28
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
8 apr 10:03
300 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?