Marshall, "JCM 900", modell 4501, gitarrförstärkare, England 1990-tal.
50 watts rörförstärkare, 1 x 12" Celestion G12T-75 element, 2x masterkanaler, 2 x volym, 2 x reverb, Presence, Bass, Middle, Treble, Lead Gain, Gain kontroller, FX-Loop, line out, längd 50 cm, höjd 46 cm, bredd 29 cm, elektroniken fungerade vid katalogiseringen.
Slitage, märken, foot switch medföljer ej,