Sängbord, ett par, 1930-tal.

Sängbord, ett par, 1930-tal.

Betsad och lackerad flambjörk med intarsiainslag, knoppar i bakelit. Bredd 50 cm, djup 45 cm, höjd 50 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Torrsprickor. Lackbortfall. Smärre skador.

Utropspris
300 EUR