Omkring 1950. Röd botten med pulykrom medaljong och stort blom- och palmettmönster. Bred huvudbård med blom- och palmettranka.
Obetydligt ytslitage. Malskador. Skadad kortsida. Skadad långsida.
Telefontid: måndag – fredag 9–12
Telefontid: måndag – fredag 10–13