Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Ole Lynggaard

(Grundat 1963)
Ole Lynggaard
(Grundat 1963)

Örhängen, ett par, "Forest", oxiderad silver med rödguldsinfattningar och briljantslipade diamanter samt extra hängen

Hängen i rulitkvartz och 18k rödguld, kan bytas ut med hängen i oxiderad silver (underdel av örhängena), 25 mm vardera, örhängen stämplade Ole L., längd 60 mm, bredd 20 mm, totalvikt 22,5 gram. Stämplad Ole L. Original etui medföljer.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Auktionen avslutas
6 dagar 20 timmar
300
29
33
Utropspris
32 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
28 jan 21:19
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Carlsgatan 54, Malmö - K4