Servisdelar, 18 stycken, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.

Olika dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Bestående av, karott med lock, längd 19,5 cm, assiette, diameter 15 cm, 16 tallrikar, diameter 20-23 cm.

Nagg. Sprickor.

Proveniens

Auktionen avslutas
9 dagar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V11