1675
238594

STÄLL, hardwood. Troligen sen Qing dynastin (1644–1911).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Genombruten skuren dekor med stiliserade drakar. H 164.

Slitage och smärre skador.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.