1801
240394

ELEFANTER med PAGODER, ett par, stengods. Sannolikt Qing dynastin.

Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
30 500 - 34 900 EUR
31 900 - 36 500 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Svart, blå, grön och gul glaserade stående elefanter med löstagbara pagoder på ryggen. Höjd 69 cm.

Skador, lagningar. (2)

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.