1070181

10. KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten med förgylld kälning. Halvrunt. Fyra bladhölstrade ben med fotkryss och urna. Längd 85, bredd 44,5, höjd 81,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK / 2 420 - 2 904 EUR
Klubbat pris
45 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto